دربارة سازمان

موسسة آموزشی هزارة سوم یک برنامة ارائة گواهینامه است که توسط سازمان تردمیل ایجاد شده تا آموزش رایگان کتاب‌مقدس و الاهیات در سطح دانشگاهی را برای تمام علاقمندان به خدمت فراهم کند. این برنامه به گونه‌ای طراحی شده است که در گروه‌های کوچک انجام شود؛ یعنی جایی که مهارت‌های زندگی و خدمت از طریق راهنمایی مربیان محلی مورد تاکید قرار می‌گیرد.

این برنامه به صورت رایگان ارائه می‌شود و شرکت در آن برای همه، صرف نظر از تحصیلات قبلی، آزاد است؛ و همچنین از طریق اینترنت یا به صورت آفلاین قابل اجرا است. این برنامه از مواد درسی با کیفیت تردمیل برای آموزش دانشجویان در کتاب‌مقدس و الاهیات بهره می‌برد و در عین حال، تاکید بیشتری بر کاربرد شخصی و خدمتی دارد. این امکان از طریق تسهیل فرایند یادگیری و افزودن مطالب خاصی که برای استفاده محیط گروهی در نظر گرفته شده فراهم می‌شود.

موسسة آموزشی هزارة سوم با کلیساها و راهبران مسیحی کار می‌کند تا جوامع محلی یادگیری متشکل از گروهی از دانشجویان و یک مربی محلی ایجاد کند. ما این راهبران محلی را مربیان موسسه می‌نامیم. مواد درسی ما در جهت برداشتن بار آماده‌سازی دروس و کلاس‌های آموزشی طراحی شده تا این مربیان بتوانند بر برنامه‌های محلی خود تمرکز کنند. هر گروه یادگیری مسئول یافتن مربی خودش است، که معمولا فردی از یک کلیسای محلی، مجموعه‌ای از کلیساها، و یا یک همکار هزارة سوم است.

گرو‌ه‌های یادگیری که از رویکرد «آنلاین» استفاده می‌کنند، از طریق وب‌سایت موسسة هزارة سوم به مطالب درسی دسترسی خواهند داشت. گروه‌های یادگیری که از شکل «آفلاین» استفاده می‌کنند، می‌توانند کارت مایکرو اس.دی را از موسسه درخواست کنند.

گواهی پایه

شامل چهار دورة مقدماتی در کتاب‌مقدس و الاهیات است.

مبانی کتاب‌مقدس با نشان بشارت

پادشاهی، عهدها، و کانن عهد عتیق و پادشاهی و عهد در عهد جدید

 

مبانی الاهیات با نشان دعا

اعتقادنامة رسولان و مبانی الاهیات مسیحی

 

مبانی عهد عتیق با نشان شاگردسازی

تورات

 

مبانی عهد جدید با نشان موعظه / تعلیم

اناجیل و کتاب اعمال رسولان

 

روایات عهد عتیق – با نشان رازگاه شخصی

کتاب یوشع و کتاب سموئیل

انبیای عهد عتیق با نشان زندگی خانوادگی

کتاب هوشع و او انبیا را به ما بخشید

 

مطالعة پولس با نشان مراقبت از خود

محور الاهیات پولس و رسالات زندان پولس

 

رسالات عهد جدید با نشان شخصیت

کتاب عبرانیان، رسالة یعقوب و کتاب مکاشفه

تفسیر کتاب‌مقدس با نشان مباشرت

او کتاب‌مقدس را به ما بخشید: مبانی تفسیر

students learning together

گواهی در مطالعات الاهیاتی

شامل پنج درس در الاهیات

الاهیات یک آموزة خدا با نشان مهارت‌های خدمت و حیات

ایمان ما به خدا و مبانی الاهیات منتظم

 

الاهیات دو مسیح‌شناسی با نشان مهارت‌های خدمت و حیات

ایمان ما به عیسی و آموزة کتاب‌مقدسی تثلیث

الاهیات سه روح‌القدس‌شناسی با نشان مهارت‌های خدمت و حیات

ایمان ما به روح‌القدس و مبانی الاهیات کتاب‌مقدسی

 

الاهیات چهار انسان‌شناسی و آخرت‌شناسی با نشان مهارت‌های خدمت و حیات

انسان چیست؟ و ملکوت تو بیاید: آموزة آخرت‌شناسی

 

الاهیات پنج اخلاقیات کتاب‌مقدسی با نشان مهارت‌های خدمت و حیات

اتخاذ تصمیمات کتاب‌مقدسی

دانشجویان پس از تکمیل این سه گواهی، گواهینامة خدمت مسیحی دریافت خواهند کرد.

می‌خواهید دانشجو باشید؟

الزامات: تنها دو مورد وجود دارد. نخست، در یک جامعة یادگیری قرار داشته باشید. دوم، ما از هر دانشجو می‌خواهیم که در کلیسا، سازمان، یا جامعة خود در خدمات هفتگی شرکت کند تا بتواند آنچه را که در موسسه می‌آموزد به کار ببندد.

چطور می‌توانم ثبت‌نام کنم؟

بر روی دکمۀ نارنجی رنگ ورود به کلاس در گوشة سمت راست بالای این صفحه کلیک کنید تا شما را به کلاس آنلاین موسسه هدایت کند. آنجا از شما خواسته می‌شود که یک نام کاربری و گذرواژه برای حساب دانشجویی خودتان بسازید. بعد از اینکه ثبت‌نام را تکمیل کردید، برای ثبت‌نام در هر دوره دستورالعمل‌ها را دنبال کنید.

چطور می‌توانم یک مربی پیدا کنم؟

یکی از بهترین‌ راه‌ها برای اینکه بتوانید مربی پیدا کنید، این است که با کلیسا، خدمت، یا جامعة‌تان صحبت کنید تا شاید آنها بتوانند کسی را برای‌تان پیدا کنند. اغلب کلیساها از اینکه فرصتی برای کمک به آموزش راهبران داشته باشند خوشحال می‌شوند. می‌توانید با شبان کلیسای‌تان، سایر راهبران یا دوستان‌تان در جامعة مسیحی خود صحبت کنید تا کسانی که ممکن است علاقمند باشند را پیدا کنید.

اگر نتوانم کسی را در اطراف یا کلیسای خود پیدا کنم که در این مسیر به من کمک کند چه؟

آیا شخص دیگری را می‌شناسید که بخواهد دانشجو باشد و با شما در یک گروه قرار بگیرد؟ می‌توانید در حین اینکه کلاس‌ها را می‌گذرانید و گواهینامه را کسب می‌کنید، مربی یکدیگر باشید. این موسسه به گونه‌ای طراحی شده است که حتی اگر تجربة بسیار کمی داشته باشید هم می‌توانید یک مربی باشید. ما تمام اطلاعات مورد نیاز برای مربی بودن را در صفحة «مربیان‌مان» ارائه می‌دهیم.

اگر نتوانم هیچ همراه دیگری در این مسیر پیدا کنم چه؟

می‌توانید با ما تماس بگیرید و شاید ما بتوانیم به شما کمک کنیم که فردی را در منطقة‌تان پیدا کنید که به عنوان مربی خدمت کند یا علاقمند به حضور در یک گروه با شما باشد. از طریق ایمیل زیر با ما تماس بگیرید:

[email protected]

برای اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چطور می‌توانید یک دانشجو باشید، لطفا به صفحة «راهنمای دانشجویان» مراجعه کنید.

آیا می‌خواهید یک مربی باشید؟

موسسه به گونه‌ای طراحی شده است که هر کسی می‌تواند یک مربی باشد. چه در خدمت تازه‌وارد باشید، چه تجربة بسیار کمی داشته باشید، و چه مدتی طولانی باشد که در خدمت باشید، می‌توانید یک مربی باشید. مطالب آموزشی، راهنمای گفتگو و نشان‌ها شما را در روند درس‌ها و جلسات هفتگی راهنمایی می‌کنند. اگر تجربة سال‌ها خدمت دارید، فرصتی برای تشریک تجربیات‌تان خواهید داشت و اگر تجربۀ کمتری دارید، مطالب درسی شما را به سویی هدایت می‌کنند که همراه دانشجویان مطالب را بیاموزید و به کار بگیرید.

برای ثبت‌نام به عنوان یک مربی، مراحل زیر را دنبال کنید، فرم ثبت‌نام مربی در ذیل را پر کنید، سپس روی دکمۀ «ورود» در بالا کلیک کنید تا در کلاس آنلاین ثبت‌نام کنید.

چطور می‌توانم یک مربی بشوم؟

مربی شدن ساده است. با ارائۀ اطلاعات‌تان در ذیل، از طریق این صفحه ثبت‌نام کنید. بعد از اینکه برای مربی شدن ثبت‌نام کردید، سه راه برای دریافت مطالب آموزشی ما وجود دارد:

۱) راهنمای آموزشی ما، «راهنمای مربی»، و «اصول آموزش موسسه» را بخوانید که می‌توانید آنها را چاپ کرده و به عنوان مرجع نگه دارید. لینک این مطالب در پایین همین صفحه قرار دارد. فارغ از اینکه مطالب آموزشی ما را چطور دریافت کنید، این دو راهنما همیشه به عنوان یک مرجع برای راهبری گروه یادگیری شما عمل می‌کنند.

۲) ویدیوی راهنمای مربی در بالا را تماشا کنید. در آینده ویدیوهای آموزشی بیشتری اضافه خواهیم کرد.

۳) در یکی از گردهمایی‌های آموزشی حضوری یا آنلاین موسسة هزارة سوم که به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود، شرکت کنید.

پس از انجام یک یا همة موارد بالا، روی دکمة «ورود» در بالای این صفحه کلیک کنید تا یک حساب کاربری در کلاس موسسه ایجاد کرده و به برنامة درسی دسترسی پیدا کنید.

فرم ثبت‌نام مربی

ویرگول بین نام‌ها اضافه کنید

فایل پی‌دی‌اف راهنمای مربیان

فایل پی‌دی‌اف اصول آموزش

فایل پی‌دی‌اف فرم‌های چک‌ لیست